Ana içeriğe atla

Robert Dugoni - Kardeşimin Mezarı Kitap Tanıtımı

Merhabalar

Sizlere yarın Altın Kitaplar'dan piyasaya çıkacak yeni bir kitaptan bahsetmek istiyorum. Robert Dugoni ve Kardeşimin Mezarı. 
Kitabın tanıtım yazısı ilgimi çekmeyi başardı. Fakat kapak tasarımı konusunda aynı düşüncede değilim. Kitabı okuduktan sonra belki düşüncelerim değişir bilemiyorum.

Polisiye romanlar gerçekten sürükleyici olduğunda insanı cezbediyor ve umarım Kardeşimin Mezarı da kurgu konusunda bizi yanıltmaz. Tanıtım Bülteninde gördüğümüze göre kardeşinin katilini arayan bir kardeş ve sonrasında gelişen olaylar dizini. Kitap yazımı, editörlüğü ve çevirisi hakkında bilgi vermek için henüz erken. En kısa zamanda okumayı planlıyorum. Herkese keyifli okumalar dilerim.

Tanıtım Bülteninden

Tek bir masum insanın haksız yere mahkûm olmasındansa on suçlunun serbest kalması daha iyidir... Kardeşinin katilini bulmak için Cinayet Masası dedektifi olan kimya öğretmeni Tracy Crosswhite’ın çarpıcı öyküsü... Kardeşinin kayboluşundan cesedinin bulunuşuna dek geçen yirmi yıl boyunca içini kemiren şüphe yüzünden gerçeğin peşine düşen Tracy Crosswhite, sahte delillerle cezaevine tıkılan Edmund House’u kurtarmak için elinden geleni yapar. House’un serbest kalmasıyla adalet yerini bulmuş olsa da katil hâlâ bulunamamış, Tracy’nin vicdan azabı son bulmamıştır. Tracy’nin bulması gereken cevaplar onu yaşamak ya da ölmek üzerine bir seçime götürür. Ya adalet yerini bulacak ya da her şey sonsuza kadar bir sır olarak kalacaktır. “Şaşırtıcı olduğu kadar dokunaklı bir kurguya sahip olan kitap, şiddet ve gerilim unsurları içerdiği halde, insanın içini acıtan bir burukluğa da sahip. Okurları muhteşem bir son bekliyor.”—Booklist  

Basım Yılı : 2015

Sayfa Sayısı : 368

Altın Kitaplar

Yorumlar