Ana içeriğe atla

Özlem Türk - Annemin Gelini Olur Musun 2 Kitap Tanıtımı


Merhabalar


Bugün sizlere 06.11.2015 tarihinde raflarda yerini alacak olan bir serinin devam kitabını tanıtacağım. 
Özlem Türk'ün Annemin Gelini Olur musun kitabını okuyanlar ikincisinin çıkmasını aylardır beklemekteydiler. Ve kitap nihayetinde ön satışa çıkmış durumda. 

İlk kitabın çok fazla soru işaretinin olduğu bir yerde kalan macera devam ediyor. Ancak ilk kitabını okuyan bir çok kişi ki bunlardan biri de benim; devam kitabı olmasının gereksizliğini söylemektedirler. Nedeni de gereksiz uzatılmış diyaloglar. Caner karakteri ne kadar eğlenceli bir karakter olsa da çok fazla gereksiz diyaloğu vardı ve bu da okuma esnasında sıkıntı vermeye başlamıştı. İlk kitabın acemiliği olarak düşündüğümüz bu durumu inşallah sevgili yazarımız ikinci kitabında devam ettirmemiştir ve Afife Hala karakteri umarım daha da baskındır.Bu nedenlerden dolayı da tek kitapta bitebilecek olan bir hikaye iki kitaba yayılmış oldu.

Genel hatlarıyla eğlenceli bir kitap olan Annemin Gelini Olur musun serisinin ikinci kitap yorumunu en kısa zamanda sizlerle buluşturmayı düşünüyorum. Kitabı ilk kez okuyacaklar devam kitabı çıkmadan okumaya başlamayın. Zira birinci kitabın sonu çok gıcık bir yerde son bulmuştu ve devam kitabı beklemekten nefret eden biri olarak neden kitabın sonuna bakmadığım için kendime de kızmıştım.

Gelelim kitabı tavsiye eder miyim? Kitabın her ne kadar klasik bir konusu olsa da akıcı bir anlatımı olduğunu söyleyebilirim. (Zira ilk kitabını bir gece de bitirdim.) İkinci kitabını henüz okumadığım için anlatımı ile ilgili yorum yapamayacağım. İçinde geçen diyaloglar insanın kafasını dağıtacak nitelikte. Yazarın kalemine sözüm yok. Nitekim kurgu da güzel. 

Aksen ve Yekta çiftini sevmiştim ve yarım kalan hikayelerini de en kısa zamanda tamamlayacağım. Özlem Türk Yolun açık olsun. Yeni hikayelerinde başarıların daha çok olsun.

Keyifli Okumalar Dilerim.

Tanıtım Bülteninden

17 Yaşındaki Özlem Türk’ün ilk kitabı Annemin Gelini Olur Musun 30.000 adet basıldı. Kendilerine “A.G.O.M. aşireti” diyen büyük bir fan kitlesi var. Serinin devamı niteliğinde olan A.G.O.M 2. - Bir Kurbağa ve Civciv Hikayesi “Aşiret” tarafından sabırsızlıkla bekleniyor. HER ŞEY, BİR ANNENİN ÇAPKIN OĞLUNU EVLENDİRMEK İSTEMESİ İLE BAŞLADI. “Annem bir gelini olsun istiyor. Ancak ben evlenmek istemiyorum, gençliğimi tek bir kadınla geçiremem. Seninle bir oyun oynayalım. Annemin gelini olur musun?” Yekta, oyun oynamak senin neyine? Gördün mü nereden nereye?  

Baskı Yılı : 2015

Sayfa Sayısı : 552

Müptela Yayınları 

Yorumlar