Ana içeriğe atla

Fatih Murat Arsal - Anlaşma

Merhabalar

Yağmurlu bir günde birisi size bir telefon uzatsa ve her dediğine evet demenizi istese ne yapardınız?
İşte Yavuz ve Merve'nin hikayesi de evetlerle başlıyor. Her ne kadar imkansız gibi gelse de belli mi olur hayat sürprizlerle doludur....

Yağmurlu bir günde Yavuz yine kendi başına arkadaşının kafesinde oturmaktadır. Annesinin aradığını görünce telefonu yine meşgule verir. Artık annesinin bu evlenme baskılarından sıkılmıştır. Evliliği düşünmeyen biri olarak da sürekli annesinin evlilik ve bulduğu kızlar üzerine baskıları Yavuz'u boğmaya başlamıştır.

Annesi bu sefer aramalarından vazgeçmez ve Yavuz mecburen telefonu açar. Telefonu yanından geçen garson kıza uzatır ve telefonun ucundaki kişiye ne derse "evet" demesini ve bunun karşılığında kendisine para vereceğini söyler. 

Kız şaşırmış bir şekilde telefonu alır, karşısındaki kadının tüm dediklerine "evet" demek o kadar da zor olmamalıdır. Telefonu alır ve telefonun ucundaki kadına "evet" lerini sıralamaya başlar. Taki kadının en son cümlesini söylemesine kadar. Merve şaşırmıştır. Kadın kendisine oğlu ile evlenip evlenmeyeceğini sormaktadır. Merve Yavuz'a bakar ve onun da onayını aldıktan sonra girdiği bu oyunu devam ettirir ve "evet" der. Kadın zamanını sorduğunda ise Yavuz!un eliyle yaptığı beş ay işaretini fırtınanın etkisiyle beş gün anlar ve bundan sonra olanlar olur.

Yavuz artık annesine karşı bir yalan söylemiştir ve bu yalanı devam ettirmesi gerekmektedir. Ancak Merve'yi bu konuda ikna etmek o kadar da kolay değildir. Sadece iki ay için karısı olmasını, aynı evde yaşamalarını ve bunun karşılığında da eğitimini tamamlayacak bir gelire sahip olacağını söyler.

Ancak Merve çok inatçıdır. Yavuz Merve'yi hafife alır ama kafenin sahibi arkadaşı onu en başında uyarmıştır. Merve her ne kadar garson kıyafetleriyle belli olmasa da çok alımlı bir kızdır. Yavuz da bunu kızın görevi bitip üstünü değiştirdiğinde anlayacaktır ve Merve'yi ikna etmek adına tüm yolları deneyecektir.

Yavuz Merve ile girdiği bu anlaşmalı evlilik oyununa bakalım nasıl cevap verecek? Merve için sonuçları ne olacak ? Ve Yavuz'un annesi bu evliliğin anlaşmalı olduğunu anlayabilecek mi? Aşk yine kazanacak mı? Yoksa iki ayın sonunda ayrılan yollar,eller ve kalpler mi olacak ? 

Fatih Murat Arsal yine çok güzel yazmış. Kendisinin kalemiyle tanıştığım ve sonraki kitaplarına müptela olmamı sağlayan bir yazar. Adını zaten gördüğümde çok merak ederek almış ve iki güne kalmadan bitirmiştim.  Fatih Hoca'nın kalemine zaten diyebilecek bir şey yok. Başarılarınızın devamı diliyor, yeni kitaplarınızı sabırsızlıkla bekliyoruz.Herkese keyifli okumalar....

Tanıtım Bülteninden

Kafenin dışındaki şiddetli fırtına,

genç adamın yüreğindekinden daha korkunç değildi.

Annesinin baskılarından o kadar bunalmıştı ki, aklına gelen ilk yalanı söyledi.

“Senin bu baskıcı tavırlarından sonra, bir an önce evlenmeye karar verdim!”

Ve bu yalanına servis yapan garson kızı da ortak etmeye çekinmedi.

“Telefonda annem var!” dedi asık bir suratla.

Otoriter tavrı garson kızın itiraz etmesini engellemişti.
“O ne sorarsa ‘evet’ de... Tamam mı? Sadece ‘evet’ de. Çok nazik ol!
Söz veriyorum, bu iyiliğinin karşılığını alacaksın!”
Garson kız bu sert görünümlü adamın annesi ile ne konuşabilirdi ki?
“Acaba oğlumun dediği doğru mu?”diye sormuştu kadın.
Peki ama bahsettiği konuşmanın içeriği neydi ki?
Sonra adamın her soruya ‘evet’ demesini istediğini hatırladı.
Sorun değildi. Evet demek o kadar da zor olamazdı.
“Evet, doğru!..” dedi duru bir sesle.
Ama ardından gelen soruya hazırlıklı değildi!
“Ve... yani gerçekten evleneceksiniz, öyle mi?”
***
Birçok tesadüfün sonunda, anlaşmaktan başka çareleri yoktu.
Sadece iki ay birbirlerine dayanacaklardı.
Ama gerçek aşk için sınırlı anlaşmaların hiçbir önemi yoktu.
***
Kadere müdahale edilemeyeceğini anladığınız,
anlaşmaların bozulmasına gizlice destek olacağınız
bir FMArsal romanı daha... 


Sayfa Sayısı : 528

Basım Yılı : 2014

Ephesus Yayınları

Yorumlar