Ana içeriğe atla

Sinan Akyüz - Solgun Karanfil Kitap Tanıtımı

Merhabalar

04.04.2018 Çarşamba günü raflarda yerini alacak çok güzel bir kitap önerisiyle geldim.
Sinan Akyüz sevenler bu habere çok sevineceklerdir diye düşünüyorum zira ben İncir Kuşları ile kalemiyle tanıştım. Gerçek bir hikayeydi. Çokta etkilenmiştim. Sanırım yine İncir Kuşları'nda olduğu gibi savaş zamanını anlatan bir hikaye ile karşı karşıyayız. O zaman buyurun tanıtım bültenine geçelim.

Yeni yazılarıma kadar, yeni kitaplar keşfetmeye devam. 

Hoşçakalın.

Tanıtım Bülteninden

Fikret onun solgun yüzüne bir öpücük kondurdu. “Sen hiç merak etme. Ölmek için değil, düşmanı ezmek için çıkıyoruz dağlara. Bir gün yanına sağ salim döndüğümde sana özgürlüğü getireceğim...”

Aferdita sözünü kesti. 
“Unutma aşkım,” dedi yeşil gözlerinden yanaklarına yaşlar süzülürken. 
“Her tercih bir vazgeçiştir. Ama vazgeçilen hep alacaklı kalır!”
O söğüt ağacının altında birbirlerine söz vermişlerdi kumrular gibi yuva kuracaklarına. Ama Naziler memleketlerini işgal edince gölge düştü mutluluklarına. Vatansız yaşanmazdı ki sevda! Bajgora Dağlarına doğru yollara düştü Fikret özgürlük uğruna... Kalbinde Aferdita’sı, aklında vatanıyla…
İncir Kuşları, Piruze gibi çok okunan kitapların yazarı Sinan Akyüz, yürek yakan son romanı Solgun Karanfil’le aşkı anlatırken bizi savaşla yüzleştiriyor ve soruyor: “Yaşanmışlıkları kaybetmek mi daha zor, yoksa hayalleri mi?” 


Basım Yılı : 2018

Sayfa Sayısı : 408

Alfa Yayınları

Yorumlar

 1. Benim de yazarın okuduğum ilk kitabı İncir Kuşları olmuştu. İnanılmaz etkilenmiştim. :)Sonra bir daha okuma fırsatı bulamadım. Belki bunla devam ederim teşekkür ederim. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende çok etkilenerek okumuştum. Bakalım bu kitabı nasıl olacak. Keyifli okumalar :)

   Sil
 2. Hic okumadim bu yazari merak ettim 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İncir Kuşları kitabını okudum. Gerçek bir hikayeydi ve çok etkilemişti. Tavsiye ederim.

   Sil
 3. Bu adamım bütün kitapları çok etkileyici şiddetle tavsiye edilir

  YanıtlaSil
 4. Öncelikle herkese Merhabalar. Sinan Akyüz'ün okuduğum 3.kitabı Solgun Karanfil çok duygu yüklü bir hikâye yer yer insanı huzunlendiren Fikret ve Aferditanin aşkı o kadar güzel ki harika bir kurgu yine muhteşem bir kitap olmuş. Yağmurun Gelini,Incir Kuşlarindan sonra üçüncü olarak kitapligima Solgun Karanfilde katıldı 😊Yeni hikayelerinde buluşmak dilegiyle sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba hoşgeldiniz.Sadece İncir Kuşları'nı okudum ama beni mahvetti. Bu da onlar biri olacak sanırım.

   Sil
 5. Öncelikle herkese Merhabalar. Sinan Akyüz'ün okuduğum 3.kitabı Solgun Karanfil çok duygu yüklü bir hikâye yer yer insanı huzunlendiren Fikret ve Aferditanin aşkı o kadar güzel ki harika bir kurgu yine muhteşem bir kitap olmuş. Yağmurun Gelini,Incir Kuşlarindan sonra üçüncü olarak kitapligima Solgun Karanfilde katıldı 😊Yeni hikayelerinde buluşmak dilegiyle sevgiler.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder