Ana içeriğe atla

Kitap Kardeşim Var

Merhabalar

Bugün 2.Eskişehir Kitap Fuarı stant gezilerimize ara veriyoruz. Çünkü bu sabah çok güzel bir paket aldım ve bunu sizlerle paylaşmak istiyorum.

Uzun zamandır facebook'ta Kitap Sevenler Klubü'ne üyeydim ve denk geldikçe paylaşımlarını severek takip ediyordum. Bir gün kitap kardeşliği ile ilgili bir post açılmıştı ve benim kitap kardeşimin olmadığı gerçeğiyle yüzleştim. Herkes kendisinin en azından bir tane kitap kardeşi olduğundan bahsediyordu. Kendimi yorumlara kitap kardeşi istediğimi yazarken buldum. Aslında amacım tek bir kitap kardeşiydi ama iki tane kitap kardeşim oldu. İlkinden gelen hediye de bugün elime geçti. Haftaya böyle güzel bir paketle başlamak insanı inanın acayip motive ediyor. Tanımadığınız biri sizin okuma zevkinize göre size sürpriz kitap alıp, yanına da güzel bir kaç jest ekleyip gönderiyor. Sevgili kitap kardeşime bu güzel hediyeleri için çok teşekkür ediyorum. Sürpriz paketim yakın zamanda kendisine ulaşacak ama ne zaman? Beklemek güzeldir. Hiç beklemediğin anda alınan hediye daha da güzeldir.

Peki buraya kadar bunları açıkladım ama kitap kardeşliği nedir? bunu açıklamadım. Hemen onu da açıklığa kavuşturayım. Kitap kardeşliğine kısaca birbirini tanımayan iki kişinin, karşısındaki kişinin okuma zevkine göre sürpriz kitap göndermesi diyebiliriz. Ben kitap kardeşlerimi kitap grubu sayesinde buldum ve birbirimizi tanımak adına yazışmaya başladık. Peki sizler nasıl kitap kardeşi bulabilirsiniz? Kitap gruplarından kitap kardeşi olmak istiyorum diye post açabilirsiniz. Fakat kitap kardeşinizin hemcinsiniz mi? yoksa karşı cinsten biri mi? olacağını durumunu baştan belirtin ki; sonradan sıkıntı yaşamayın. Benim kitap kardeşi tercihim bayandı. Biri Ankara'dan, diğeri Samsun'dan iki tane daha kardeşim oldu. Kitap kardeşinizi bulduktan sonra birbirinize iletişim bilgilerinizi veriyorsunuz ve sonrasında birbirinizin kitap zevklerini tanımak adına yazışmaya başlıyorsunuz. İsterseniz sosyal medya hesaplarınız üzerinden de birbirinizi takip edebilirsiniz. Burada amaç birbirinizin okuduğu tarza uygun kitaplar göndermek. Bunu da karşılıklı soru sorarak öğreniyorsunuz. Bu sayede kitap kardeşinizin bilmediği ama onun okuduğu türden bir kitabı posta ya da kargo yoluyla kendisine gönderiyorsunuz. Yanına çikolata, kahve vb. hediyeler koyarsanız süper güzel bir jest olur. Hatta arada bir kart, kısa bir mektup bile koyabilirsiniz.

Yeni yazılarımda görüşene dek, kendinize çok iyi bakın. Okumayı, hayatı sevmeyi ve gülümsemeyi ihmal etmeyin. Kim bilir belki de bu yazı sayesinde sizin de bir kitap kardeşiniz olmasına vesile olurum. Şayet öyle bir şey olursa lütfen yorum kısmına yazın.

Hoşçakalın.

Yorumlar