26 Mayıs 2017 Cuma

Mimlendim ve Mimledim 12 - Kahveli Bir Mim


Merhabalar

Bol Kahveli bloğunun sahibi tam benlik bir mim başlatmış. "Kahve varsa, her türlü bende varım" diyorum ve mim sorularını cevaplamaya başlıyorum. 
Kahve içmeyi en sevdiğiniz ve en sık içtiğiniz yer neresidir?

Kahve benim için bir tutku. Her türlü kahveyi hiç sıkıntısız içerim. Çalıştığım için sabah kahvesiyle başlıyorum genellikle ve gün içerisinde de içmeye devam ediyorum. Belki sağlık açısından zararlı diyenler olacaktır ama şu anda ki halim eskiye nazaran emin olun yunmuş arınmış. Çalışırken içmek alışkanlıktan olsa gerek zihnimi açıyor. Kendimi daha iyi hissediyorum ve işime daha rahat konsantre olabiliyorum.

Kahveyi ne zaman tercih edersiniz; sabah kahvesi mi yoksa akşam kahvesi mi?

Kahvenin benim için saati yoktur. Ne zaman canım isterse o zaman içerim. Ofiste masamın üstünde filtre kahve, kahve, Türk kahvesi her daim hazır bulunur. O gün canım hangisini isterse ondan başlarım. Gün içerisinde de içmediğim diğer çeşitleri ile bu rutinim devam eder. Yanında eğer mümkünse acı bitter çikolata fena olmaz hani. Hatta süper olur. Tadından yenmez. 

Kahvenin 40 yıllık hatırı var derler, inanır mısınız? Var mıdır hatırı?

Her ne kadar öylesine söylenmiş bir söz gibi dursa da vardır tabii ki. Şöyle düşünün. Ofise gelen her müşterinize kahve söyler misiniz? Söylemezsiniz. Genellikle çay söylenir. Ancak sizin için değerli olan insanlara kahve söylenir bence. İnsan kahve içip sohbet ederken, ağzında sohbetle birlikte acı bir tat bırakır kahve aynı zamanda. Yıllar sonra sohbetinizi hatırladığınızda bile, "birlikte çok kahve içmişliğimiz vardı. Heyt be ne günlerdi" dersiniz.

Bol Kahveli arkadaşımızın başlatmış olduğu mim yazısını buradan okuyabilirsiniz.

Bu mimi yapmamış olan herkesi mimliyorum. Umarım hayatınız boyunca sizlere hep kahve ikram edecek dostlarınız olsun.

Yeni yazılarda görüşmek üzere. Hoşça kalın.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder