19 Mayıs 2017 Cuma

19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun


Merhabalar

Bugün Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 98.Yıl dönümü. Türk milletinin bağımsızlığa ve özgürlüğe adım atışının 98. yıl dönümü.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919 günü Bandırma Vapuruyla Samsun'a ayak basmasının ardından başlayan milli mücadele kuşkusuz ki bizim yeniden dirilişimizdir. Nitekim Atatürk bile bu günü kendi doğum günü ilan etmiştir.

Her yıl 19 Mayıs günü Atatürk'ün gençlerimize armağan etmiş olduğu bu anlamlı gün tüm yurtta ve yavru vatan Kıbrıs'ta kutlanmaktadır.

Her ne kadar benim okul zamanlarımda olduğu gibi artık kutlanmasa da umarım yine eski neşesine kavuşur ve eskisi gibi kutlanmaya devam eder. Bizim lise dönemimizde bizi toplayıp stadyuma götürürlerdi ve neredeyse bir ay boyunca provalarla geçen bir süreç başlardı. Her ne kadar öğretmenlerimiz bu olaya sıcak bakmasalar da, biz işin eğlence kısmındaydık ve gerçekten çok da eğleniyorduk. 

Ortaokuldayken ortaokul-lise ikisi bir arada olduğundan ortaokul döneminde bile 19 Mayıs çalışmalarına katarlardı. Yine okul yıllarına gittim. Sanırım çok özlemişim.

Herkesin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu, mutlu olsun.

Yeni yazımda görüşmek üzere. Hoşça kalın.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder