Ana içeriğe atla

09.08.2016 Hadim Market Kitap Alışverişlerim 1


Merhabalar

Salı günü oğlumla birlikte eve doğru giderken market alışverişi yapmaya karar verdik. Hadim markete uğrayıp alışverişimizi yaptıktan sonra kasalara geldiğimizde gözümüze kitap rafları ilişti. 

Bu uygulamayı yapanı tebrik etmek istiyorum zira kasaların yanı başına kitap koymak mantıklı bir davranış. İnsanın sıra beklerken gözüne takılıyor ve ister istemez kendinizi kitapları incelerken buluveriyorsunuz. Bilmeyen kalmadı sanırım oğlum da annesi gibi kitaplara aşırı meraklı. Sürekli kitap okuyor. Ben kendime uygun kitap var mı diye bakarken oğlum da kendi okuyabileceği türden kitapları karıştırmaya başladı. 

Daha önce bir arkadaşında gördüğü Bir Deney Faresinin Sırları serisini almak istiyormuş. Serinin toplamda 3 kitabı var ve hepsi de raflarda mevcuttu. Tüm seriyi bulduğunda almak istediğini söyledi. Fiyatlarına baktığımda ise çok uygundu. 4,50.-TL. Kitapların normalde satış fiyatı 11,00.-TL olmakla birlikte internet üzerinde bile 7,70.-TL satış fiyatı var. Bana özel %5 indirimli haliyle bile 7,32.-TL oluyordu. Her durumda bizim için kârlı bir alışveriş olduğunu düşünüyorum.

Şu anda oğlum kitapları okumaya başlamadı. Jules Verne İki Yıl Okul Tatili kitabını okuyor ve oldukça da kalın bir kitap. Ancak o kitap bittikten sonra bu seriye başlayacağını söyledi. Sizlerde Eskişehir Hadim marketten bu kitapları bu fiyata alabilirsiniz. Başka şehirde bu market var mı bilmiyorum.

Hepinize keyifli okumalar dilerim.

Yorumlar