Ana içeriğe atla

Zülfü Livaneli - Orta Zekalılar Cenneti Kitap TanıtımıMerhabalar

Zülfü Livaneli hayranlarına çok güzel bir haberle geldim.
Sanat Uzun ve Hayat Kısa adlı kitaplarından bir derleme ile ortaya çıkan yepyeni bir kitap. Orta Zekalılar Cenneti.

Zülfü Livaneli'nin tüm kitaplarına sahip olup da okuyamamak nasıl bir duygu derseniz berbat. Her çıkan kitabını aldım ancak okumak için her elime aldığımda araya giren başka kitaplar nedeniyle maalesef okuyamadım. 

Kendi adıma söylemek gerekirse kesinlikle utanç verici. Kitapları (okuyan arkadaşlarımdan biliyorum) bu kadar güzelken benim bu kadar kitap okuyup da bu kitapları okumamam gerçekten de içler acısı. 

O zaman sizlere en kısa zamanda söz ilk Zülfü Livaneli kitap yorumumla geleceğim. Zülfü Livaneli hayranlarına da Orta Zekalılar Cenneti kitabında keyifli okumalar dilerim.

Tanıtım Bülteninden

“Orta Zekâlılar Cenneti’ni yazdığım yıldan bu yana, Türkiye’de ve dünyada çok şey değişti ama gözlemlerime göre ‘orta zekâlı’ların iktidar alanı daha da genişledi, neredeyse başa çıkılmaz bir ortak paydaya dönüştü. Toplum kaliteyi –deyim yerindeyse– kusmaya başladı, iyiliğin yerini kötülük, temizliğin yerini pislik, hakkın yerini haksızlık, kibarlığın yerini kabalık, ahlakın yerini ahlaksızlık alma yolunda epey ileri gidildi.

Ne olup bittiğini anlamamıza destek verebilecek böyle bir kitabı yeniden yayınlarken, iki ayrı kitaptan, yani Orta Zekâlılar Cenneti ile daha sonra yayınlanmış olan Sanat Uzun, Hayat Kısa’dan bir derleme yapmayı ve birlikte sunmayı istedim. İçimden öyle geldi. Umarım okurlar bunu uygun karşılarlar.”
Ömer Zülfü Livaneli


Basım Yılı : 2015

Sayfa Sayısı : 464

Doğan Kitap

Yorumlar