Ana içeriğe atla

Paula Daly - Can Kırıkları Kitap Tanıtımı


Merhabalar

Geçtiğimiz birkaç gün içerisinde raflarda yerini alan ve ilginç bir arka kapak yazısına sahip olan Paula Daly'nin Can Kırıkları ile geldim.
İlginç diyorum çünkü insan ister istemez yazıyı okurken kendisini en yakın arkadaşını, dostunu sorgularken bulabilir. Gerçek dostluklarınarasına  her zaman herhangi bir şey, kişi girmeyeceği kanısındayım ancak gördüğüm kadarıyla Paula Daly bizi bu düşüncelerimizin yanlış olduğuna inandırmakta kararlı.

Öyle ki bir insanın en yakın arkadaşı nasıl olur da mutlu aileyi paramparça hale getirebilir? Hoş sırlarla dolu hayatı olan ve bunları sadece en yakın arkadaşına anlatan biri bunu başarabilir ancak insanın karakteriyle ilgili sorunlarının olması gerekir.

Okuyup görelim bakalım Can Kırıkları kitabında Paula Daly dostlukların  da geçici ve yıkıcı olduğu konusunda bizleri ikna edebilecek mi? Yoksa sınıfta mı kalacak?

Herkese keyifli okumalar dilerim.

Tanıtım Bülteninden


En yakın arkadaşınız hayatınızı elinizden alırsa ne yaparsınız?

Natty ve Sean, yıllarca çabaladıktan sonra kusursuz bir aile kurmuş gibi görünen mutlu bir çifttir. Ama kusursuzluk diye bir şey yoktur ve çift bunu, Natty’nin eski dostu Eve’in onları ziyaretiyle birlikte acı bir şekilde öğrenir. Eve’in tam ihtiyaç duydukları anda uzattığı yardım eli, bu mutlu aileyi paramparça edecek ve geride tüm geçmişlerini sorgulamalarına neden olacak sorular bırakacaktır.
Tutkulu, kayda değer ve unutulmaz iki roman karakterinin sizi öfkelendirecek keskinliği... Çünkü iki kadının arkadaşlığından daha tehlikeli patlayıcı bir madde yoktur.
"Daly’nin psikolojik gerilime olan hâkimiyeti göz alıcı... Beklenmedik olay döngülerine sahip bu sinsi hikâyesinde, okuyucularına arkadaşlarını ne kadar iyi tanıdıklarını ve hayatlarının ne kadar güvende olduğunu sorgulatıyor."
(Mystery Scene)
"Hikâye, güvenin bir yanılsama olduğu gibi korkutucu bir kavramı ele alıyor. Okurken tırnaklarınızı kemirmekten ve arkadaşlarınızı ne kadar iyi tanıdığınızı merak etmekten kendinizi alamayacağınız nefes kesici bir roman."
(Shelf Awareness)


Basım Yılı : 2015

Sayfa Sayısı : 400

Eksik Parça Yayınları

Yorumlar