Ana içeriğe atla

Chuck Wendig - Karabakal Kitap Tanıtımı


Merhabalar

Kapağı kadar adıyla da ilgi çekici bir kitap tanıtımı ile sizlerleyim. Chuck Wendig ve Karabakal.
Kitabın adını okuduğumda açıkçası bir anlam veremedim. Ancak kapağını gördüğümde karanlık bir hikayenin içine gireceğimizi fark ettim. Arka kapak tanıtımını okuduğumda da tüm taşlar yerine oturdu ve okuyucuyu ters köşeye yatırmayı planlayan bir yazarla karşı karşıya olduğumuzu anladım.

Bu sıralar aşk romanlarını da okuyorum ancak nedense alışveriş listeme eklediklerim arasında genelde polisiye tarzda kitaplar var. Nedeni belki çok fazla aşk romanı okumuş ve tarz değiştirmek istemem olabilir. Fakat bu sıra öyle bir polisiyeye sardım ki sormayın.

Karabakal kitabı da alınacaklar ve okunacaklar listeme girmeyi başardı. Raflarda yerini alalı çok az zaman olmasına rağmen satışları oldukça iyi gidiyor gibi. En kısa zamanda okumak ve yorumlamak dileğiyle.

Benden önce okuyanların bloğuma yorum yapmasını istiyorum.

Hepinize şimdiden keyifli okumalar dilerim.


Tanıtım Bülteninden


ölüm…

kanadında bir karabakalın,
pençelerinde bir akbabanın,
gözlerinde otoban kenarındaki bir kızın.
öleceksin,
Miriam görecek,
öleceksin,
belki bir perşembe akşamı,
belki yatağında, belki yolda
ve kaderin çizdiği yol hiç değişmeyecek,
öleceksin.
VE MIRIAM SENİ İZLİYOR OLACAK!
Yirmili yaşlarının başındaki Miriam bu zamana kadar yüzlerce ölüm görmüştür ama Louis’in eline dokunduğunda otuz gün sonra adamın, onun adını söyleyerek öleceğini görür. Genç kadın, kaderin işine çomak sokmaktan yıllar önce vazgeçmiş olsa da Louis için çarkı tersine döndürmeye karar verir. Oysa kader, ölüm kartını çektiğinde önüne kimse geçemez. Fakat Miriam henüz son kozunu oynamamıştır.
“Six Feet Under’ın Stephen King ve Chuck Palahniuk tarafından yazılmış hali gibi. Wendig’in kendinden emin duruşu bile bu kitabı okumanıza değer.”  SFX Magazine
“Karabakal bir kaybın ve bazen doğru şeyi yapmanın nelere mal olabileceğinin hikâyesi. Kaderin ve belki de onunla yeterince güçlü savaşırsak kader çizgimizi nasıl değiştirebileceğimizin hikâyesi. Asla aklınızdan çıkmayacak.” Stephen Blackmore
“Hiç azalmayan gerilimin, içinde korku barındıran mizahın, dehşetin ve mükemmel karakterlerin kitabı. Harika bir kurgu.
Gerçekten elimden bırakamadım.” Lilith Saintcrow
“Chuck Wendig, gerçeküstülüğü günümüz şehirlerine taşıyarak alanında çıtayı daha da yükseltti.”
New York Journal of Books
“Dövüş Kulübü’nün çok yumuşak ve dağınık olduğunu düşünenler için dolambaçlı ve karanlık bir yolculuk. Bu kitaba bayıldım, Chuck beni esir ettiği bodrumundan salar salmaz profesyonel yardım almaya gideceğim.”
James Moran – Doctor Who’nun senaristi
"Wendig’in bu romanı tam bir şehir efsanesi tadında – sert, karanlık ve hızlı. Tasvirlerin hem acı hem komik yanı Karabakal’ı bir kara mizah haline getiriyor, Azrail bile gülümseyecek.”
The Financial Times
“Paranormal yanıyla keskin bir çizgi oluşturan harika bir gerilim rormanı."
The Guardian
"Wendig'in karanlık ve okuru ters köşeye yatıran tarzı sıra dışı bir karakterle birleşince bize sadece şunu demek kalıyor: Uçur bizi Karabakal."
Elyse Dinh-McCrillis, Shelf Awareness
“Wendig bir yol hikâyesini alıp doğaüstü bir gerilim masalına çevirmiş. Vampirlerin olmadığı gerilime hasret kalanlara müjde.”
Starburst
“Karabakal enerjisi yüksek bir macera, yol boyunca kaderi değiştirmenin mümkün olup olmadığını sorgulayacaksınız. Yetenekli bir yazardan okunmazsa olmaz bir eser.”
Fantasy Faction
“Karabakal cesur ve sert ama tünelin sonundaki ışığa dair umudu asla kaybetmenize izin vermiyor.”
My Bookish Ways
“Büyüleyici. İlk darbe canınızı yakıyor, zihniniz durmadan çalışıyor, kana doyuyorsunuz ama vazgeçemiyorsunuz. Kitabı bitirdiğinizde bile etkisinden çıkamayacağınız kadar karanlık ve güçlü. Chuck Wendig masaldan bir cehennem yaratmış.”
Karina Cooper
“Kitabı elinizden bırakamadığınız için gecelerce uykusuz kaldığınızı söylemek bir klişedir ama pek az kitap gerçekten insanı bu denli kendine çeker. İşte Karabakal son yıllarda rastladığım o ender kitaplardan.”
SciFi Bulletin
“Alev alev bir roman,  delicesine güzel. Wendig müthiş bir yetenek, kesinlikle okunmalı.”
-Ray, Endless Falls Up
"Kitap hiç beklediğim gibi değil. İyi olmasını bekliyordum ama bu kadar da iyi olacağını hiç tahmin etmemiştim. Gerilim dozu sizi korkudan tir tir titretecek kadar değil ama kasılıp kalacağınız kesin.”
Write To Perfect
"Miriam’ın pis ağzına ve o şeytani tavırlarına âşık oldum.”
The BiblioSanctum


Basım Yılı : 2015

Sayfa Sayısı : 384

Pegasus Yayınları

Yorumlar