Ana içeriğe atla

Julia London - Zalim Cazibe

Merhabalar

Lady Claudia herkesin ilgisini üstüne çeken çok hoş ve güzel biridir.
Çocukluğunu Lord Julian'ın kardeşleriyle birlikte geçirir.

Lord Julian sosyete dilinde hovarda, serseri olarak tanımlanan bir çapkındır. Etrafındaki arkadaşları nedeniyle bu lakapla anılmaktadır. 

Claduia Julian'a karşı sürekli mesafelidir. Julian ise Claudia'yı yıllardır gizli bir aşkla sevmekte ancak Claduia'ya bu konuda herhangi bir şey belli etmemektedir. Çünkü Claudia Julian'ın arkadaşı Philip'i seviyordur. 

Ancak zaman içinde Philip'in kendisi için uygun biri olmadığını ima eden Julian'ı Claduia yanlış anlar. Peşi sırasında Philip'in ölümüyle Claduia gerçekten bu durumdan Julian'ı sorumlu tutar.

Claduia kişilik olarak çok yardımsever biridir. Sosyetedeki partilerde ve asil çevresiyle yoksullara yapacağı okul için bağış toplamaktadır. Bu partilerden birinde yine Julian'da vardır ve ikili bahçede karşılaşırlar. Bu karşılaşma ikisinin de dönüm noktası olacaktır. İçlerinde senelerdir filizlenen aşk ve arzu artık bu gece bu bahçede çözüme kavuşacaktır. Birbirlerine dayanamazlar ve yakınlaşırlar. Ancak partiden birkaç kişinin onları görmesi nedeniyle bu ufak kaçamak ikisi içinde kötü bir duruma dönüşür.

Sosyete de çıkan dedikodular nedeniyle krala çok yakın olan babası kızının namusunu temizlemesi için Julian ile konuşur. Julian her ne kadar Claudia'yı istemiş olsa da bu çok onur kırıcı bir durumdur. Ancak Claudia ile evlenmezse onuru daha çok kırılacak, belki de sürgün edilecektir. 

Julian bu evliliği kabul eder. Claudia bu durumdan rahatsızdır. Julian'ın onu tuzağa düşürdüğünü düşünmektedir. Ancak Julian'ın karısı olmaktan başka da şansı yoktur. Kendisine yine duvarlar örer ve ona sadece kadınlık vazifelerini yapar. Kalbi ondan nefret etmektedir.

İlerleyen zaman içinde Julian'ın kız kardeşi Sophie birini sever. Ancak bu kişi Sophie için doğru değildir. Julian'ın tüm ikazlarına rağmen Sophie bu kişiyle görüşmeye devam eder. Bunun üzerine Julian Sophie'yi sürgüne gönderir. Claduia bu duruma karşı çıkar ve Julian ile kavga eder. Ancak Julian sözünden dönmez.

Claduia kavgalarından birinde Julian'a ağzından Sophie'ye bıraktığı notu söyler. Notta aşkının peşinden gitmesini ve kazananın aşk olacağını yazmıştır. Julian bunun üzerine deliye döner. Sophie'ye bakmak için malikaneye gittiğinde Sophie'nin çoktan o adamla kaçtığını ve onun karısı olduğunu öğrenir.

Bundan sonrası çok seven Julian'ın kalbindeki tüm ateşi söndürür ve artık Claudia Julian'ın kalbinde bitmiştir.

Julia London'ın okuduğum ilk kitabı. Yazarın anlatım dilini gerçekten sevdim. Yazdığı ayrıntılar kitaba ayrı bir hava vermiş ve sıkıcı değil. Konuların geçişi de gayet başarılı olmuş. Ancak dönem romanlarında sıkıldığım tek nokta kişilerin ünvanları. Kitap konu olarak da hemen hemen bilindik konulara sahip ama okunulabilir bir kitap. Sürükleyici etkisiyle tavsiye ediyorum. Zalim Cazibe de Julian oluyor. Keyifli okumalar.

Tanıtım Bülteninden

"... parlak bir yıldız gibi.”
Romantic Times

“Eğer Julia London’un romantizmiyle tanışmadıysanız, mutlaka bu kitabı okumalısınız.”
New York Times

“Kesinlikle duygusal bir fırtına, kalbinizi çalacak bir hikâye… Bu büyüleyici romantizm kalbinizi ısıtmakla kalmayacak, ateşinizi de yükseltecek.”
Romantic Times

“Sizi mutlu eden yazarları bilirsiniz. Onların romanlarını okuduğunuzda yüzünüzde gülümsemeler oluşur. İşte Julia London okumaya başladığımdan beri bu duygular içerisindeyim.”
Romance Reviews

“Uzun zamandır okuduğun en iyi tarihi romantizm. Bu kitap romantizm seven tüm okurlarla paylaşılmalı.”
All About Romance

“Bu kitabı bir oturuşta bitirmelisiniz.”
Romance Reader

“Romantizmin doruk noktası… Bu hikaye beni etkisi altına almayı başardı. Çabuk gidin ve bu kitabı edinin, inanın pişman olmayacaksınız.”
Romance Junkies

Lady Claudia Whitney hariç, Julian Dane kadınlar tarafından reddedilemeyen bir erkekti.

Çocukluktan beri tanışıyorlardı, Lady Whitney de gayet güzel ve alımlı bir kadın olmuştu. Julian, çocukluk arkadaşını tutkuyla alakalı bilmesi gereken her şeyi öğretmek istiyordu, fakat aslında Clauida bunun tam tersini başarmak üzereydi. Tüm saflığını ve doğallığını kullanarak Julian’a arzuların ve tutkuların en vahşice yaşandığı, insanları tüketen aşkı öğretecekti. Çapkın erkek karşısında dişli ve güzel bir kadın bulmuştu… 

Sayfa Sayısı : 496

Basım Yılı : 2010

Martı Yayınları

Yorumlar