20 Şubat 2015 Cuma

Asude - Pabucumun Ajanı 2Merhabalar

Pabucumun Ajanı macerasının devamını okumak için beklediğime değdi mi? bence değdi. Ama ilk kitabın aksine serinin devamında oldukça da gözyaşı hakimdi. Bir ara dedim ki sanırım kitabın sonunu getiremeyeceğim. 

Macera öyle can alıcı bir noktada bitmişti ki; herkesin merakla beklediği Deniz Üstüner ve Tuna Üstüner'in hayatlarının nasıl devam edeceği, sırların ne şekilde ortaya çıkacağıydı.
Deniz ve Tuna için sahte evlilikle başlayan hayatları güzel şekilde devam ediyordu. Evliliklerini Deniz'in ailesine de açıklayarak gerçekten seven iki insan olarak ( bu açıklama sırasında da normal olmayan Deniz yüzünden yine birçok macera yaşamışlardı) ikinci bir nikah dahi kıydılar. Ancak Deniz'in korkuları her geçen gün içinde büyüyordu. Deniz geçmişte söylediği yalanları ve gizli sırları Tuna'ya açıklamak istese de ne yazık ki bir türlü başarılı olamıyor, evliliklerinin bitmesinden korkuyordu. Bu gidişle de hiç bir zaman söyleyemeyeceğini anlamıştı. Hayat sırlar ve yalanlar üzerine mutlu mesut devam ederken, ( yada öyle olduğunu zannederlerken) bir gün Tuna'nın gerçekleri hiç istenmeyen bir şekilde öğrenmesiyle içinden çıkılmaz bir hal aldı ve Deniz durumu izah edemeden Tuna Deniz'i derinden yaralayacak sözler söyleyerek kapının önüne koydu ve Deniz'in bittiği ve Tuna'yı kaybettiği ansa işte tam bu andı. Tuna ve Deniz artık eskisi gibi olabilecek miydi? Yoksa bu iki birbirine aşık insan için artık son mu olacaktı? 
Ve her şey en başına Tuna'nın Deniz'i ilk tanıdığı ve hayatını alt üst ettiği zamanlara dönmüştü ve aşıklar için geri adım atılamaz duruma gelmişti.

Pabucumun Ajanı 1 okuyanların devamı olarak zaten bu kitabı okumaları gerekiyor yoksa zaten macera yarım kalacak. Ancak kitapta dikkat çeken unsurlardan biri de bence yazar Asude'nin konuları gayet güzel bir şekilde işlemiş olmasıydı. Genç bir yazar olmasına rağmen; anlatım ve yazım dili her ne kadar arada hatalar olsa da ki çok göze batmıyor bence gayet başarılı. Yazarın Dikkat Aşk Çıkabilir romanını da okuyan biri olarak kendisine bu uzun yolda başarılar diliyorum. Yolun açık olsun ASUDE.....

Tanıtım Bülteninden 

Macera yandığı yerden devam ediyor!

Evet, o ateş hâlâ yanıyor ve kimse söndürmek istemiyor!

Tuna Üstüner'le yaşadığım delidolu, dengesiz, kavgalı, bir o kadar da tutku dolu aşkım bana yepyeni bir hayat bahşetmişti. Öncelik sırasında birinciliği kimseye kaptırmayan bu adamın kollarında, bakışlarının gölgesinde, sahiplenici varlığının esaretinde olmak müthişti. Yeni bir kimliğe sahip olmuş, Deniz Üstüner olmanın lüksüne varmıştım. Kurumsal Kasıntım beni kendi dünyasına almış ve benim dünyama girmişti. Her şey o kadar güzeldi ki, bir hayal gibi…

Ta ki o güne kadar!

Saklanan sırlar çözülüp, gizlenen yalanlar açığa çıkınca, o hayal dünyası da yıkıldı. Ama benim o enkazın altında kalmaya hiç niyetim yoktu. Peki, buz tutan bir kalbi yeniden ısıtabilir miydim? Belki bunu ben yapamazdım, ama kaçınılmaz olarak yeniden bir araya geldiğimizde, Tuna'nın kalbi bu savaşa tek başına girmek zorunda kalacaktı.

Bir yandan yaralı kalplerimizle biz, diğer yandan tatlı ve gizemli bir aşka yelken açan Yasemin ve Mert…

Kazanan aşk mı, ayrılık mı olacak?


Bildiğim tek şey, bu hikâyede herkes yanacak!

Basım Yılı : 2014

Sayfa Sayısı : 655

Ephesus Yayınları

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder