Ana içeriğe atla

Debbie Macomber - Çiçeklerimi Rüzgara Verdim (Blossom Sokağı Serisi - 8)

Merhabalar

Debbie Macomber'ın sıkı bir takipçisi olarak Blossom Sokağı serisini tamamlamaya devam ediyorum. Sırada Bir Yumak Mutluluk kitabından tanıdığımız Bethanne, onun eski kayınvalidesi ve kızı Annie'nin hikayesi var.
Bethanne eski eşi Grant tarafından altı yıl önce başka bir kadın için terk edilmiştir. Ancak Grant uğruna terk ettiği kadınla da anlaşamayıp boşanır ve eski karısının değerini anlayarak geri dönmek ister. Fakat Bethanne bu konuda kesin karar vermediği gibi, eski kocasına dönmek konusunda emin de değildir.

Eski kayınvalidesi Ruth ile Fransız Cafesinde karşılaştıklarında Ruth'un 50.yıl okul balosuna gideceğini, bu seyahate giderken de yıllardır içinde kalan arabayla seyahat ederek gitmek ve hayallerini gerçekleştirmek için olan niyetini öğrenir. Bethanne duygularını tartması ve bir karar vermesi için bu yolculuğu fırsat bilir. Aynı zamanda Ruth'u da yalnız bırakmak istemez. Ruth'a kendisiyle gelebileceğini söylediğinde Ruth bu duruma çok sevinir. Zira gidecekleri yere kadar araçla tek başına gidecektir. Bir anlamda tehlikeli olabilecek yolculuğa tek başına çıkmak yerine Bethanne ile çıkmak Ruth'un da işine gelir.

Annie annesi ve babaannesinin yolculuğa çıkacağını öğrendiğinde kendisi de bu geziye katılmak ister. Zira erkek arkadaşı onu bırakıp yurt dışına gitmiştir ve Annie bu hayal kırıklığını kaldıramaz. Kafasını toparlamak ve birazda eğlenmek adına bu geziye dahil olur.

Üç kadın bir araca binerler ve yolculuğun kendilerine ne getireceğini bilmeden kendilerini yollara vururlar.

Öncelikle her ne kadar Blossom serisine ait kitap olsa da; maalesef Blossom Sokağı ile ilgili diğer karakterler kitapta yoktu. Kitapta Bethanne'nin yıllarını verdiği eski kocasıyla, yolculuk sırasında karşısına çıkan Max arasında yani kalp ve mantık arasında gelgitler yaşaması güzeldi. Yıllarınızı verdiğiniz kocanıza bir şans daha vermek mi? Yoksa kalbinizin sesini dinlemek mi?

Kayınvalide Ruth çok tatlıydı. Boşanmış olmalarına rağmen halen gelinin tarafında olması ve oğlunun hatalarını görebilmesi çok güzeldi. Annie ise baştan itibaren sinir bozucuydu. Sonuna doğru biraz toparlamış olsa da; pek sevdiğim bir karakter değildi. Bethanne'nin oğlu ve Max favorilerim arasındaydı.

Debbie Macomber sevenlerin bir çırpıda okuyacakları bir kitap Çiçeklerimi Rüzgara Verdim.

Yeni yazılarımda görüşünceye dek, kendinize iyi bakın. Okumaya devam. Gülümseyin. Sevin ve hayatınızı yaşayın. Unutmayın hayat kısa. Yaşamaya bakmak gerek. Hayırlı cumalar.

Hoşçakalın.

Tanıtım Bülteninden

Yaşamlarında yeni bir dönemece giren, üç nesilden üç farklı kadının, duygu kokan hikâyeleri...


Kaderin size gülmediğini düşünüyorsanız, birilerinden yardım beklemek yerine iç sesinizi dinlemenin vakti gelmiş demektir. 
Bu konuda hâlâ şüpheleriniz varsa, her şeyi geride bırakıp uzun bir yolculuğa çıkan üç nesilden üç farklı kadının ilham veren hikâyelerine kulak verin.


Çiçeklerimi Rüzgâra Verdim, gönüllerde özel bir yeri olan ilk aşkları, tebessümle hatırlanan ilişkileri ve gençliğin saflığa bürünmüş heyecanlarını, kısaca hayatın desenini yüreklere işleyen bir roman.

En iyi intikam yaşamaktır...

“Yıllardır çoksatanlar listelerinden inmeyen Debbie Macomber, seriye yüreklerinizi ısıtacak bir kitap daha ekliyor.”
Publishers Weekly

“Harika karakterlerden oluşan Çiçeklerimi Rüzgâra Verdim kitabının sonunu tahmin ettiğinizi sanabilirsiniz. Fakat romanı bitirdiğinizde yanıldığınızı göreceksiniz. Macomber işini biliyor, 
her zamanki gibi.”
Woman’s Day

“Çiçeklerimi Rüzgâra Verdim, sorularına cevap arayan üç kadının muhteşem hikâyesi. Macomber’dan beklediğimiz mizah ve romantizm bu kitapta oldukça baskın, hem de ilginç bir yolculuk eşliğinde...”
Lesa’s Book Critiques


Basım Yılı : 2013

Sayfa Sayısı : 464

Martı Yayınları

Yorumlar

 1. Debbie çok sevdiğim bir yazar bende tüm serilerini tamamlayacağım inşallah :) Blogunuzuda çok sevdim takipteyimm :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoşgeldiniz. Sizi takipteydim zaten. Debbie serisini tamamladım. Şimdi sırasıyla okuyorum. İnşallah bu yıl hepsi bitmiş olacak :)

   Sil
 2. Okumadım ama fırsatım olursa inşallah okurum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Debbie Macomber okuyunca içim rahatlıyor. Tavsiye ederim.

   Sil
 3. Bu yazarın kitaplarını çok merak ediyorum en kısa zamanda bir kitabını alıp okumaya başlayacağım :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kitapları seri oluyor genelde. Okumak istersen ilk kitabından başlamanı öneririm canım :)

   Sil
 4. Bunu bende okumuştum gayet keyifliydi :)

  YanıtlaSil
 5. ''En iyi intikam,yaşamaktır.''Sevdim bu sözü.İnadına yaşayalım öyleyse :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet canım en iyi intikam iyi bir hayat yaşamaktır. Herkes istediği hayatı yaşasın inşallah :)

   Sil
 6. Başlamak istediğim yazarlardan biri olur. Bir gün başlayacağım inşallah kitaplarını okuyarak. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Okumalısın canım bence de kalemini seveceğini düşünüyorum.

   Sil
 7. Bu yazarı çok merak ediyorum. Sağ tarafta 23 kitabını okuduğunu gösteriyor. Herhalde bütün kitaplarını okudun. Bir de dikkatimi çekti çok uzun Türk yazarlar listesi var. Çok beğendim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Türkiye'de yayımlanmış 31 kitabı var. :)
   O listeye eklenecek daha yazar var da ben fırsat bulup okuyabilirsem eğer :)

   Sil
  2. Söylemeyi unuttum 23 sayısı blogda bu yazarla ilgili yayımlanan yazı sayısını gösteriyor :)

   Sil

Yorum Gönder

Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.